Hakkımızda


SONAR, 1977 yılında Muzaffer Çevik tarafından "sondajcılık" ve "mühendislik jeolojisi" uzmanlık alanlarında hizmet vermek üzere kurulmuş, bunu "enjeksiyon" ve "su sondajı" ünitelerinin kurulması takip etmiştir. 1993 yılında İnşaat Mühendisliği'nin "zemin ve temel mühendisliği" alanı, firmanın ana faaliyet alanı olarak seçilmiştir. SONAR, 40 yılı aşan deneyimi ile geoteknik mühendisliği alanında ulusal bir lider konumuna gelmiştir.

SONAR şu anda Türkiye, Orta Doğu ve Avrasya ülkelerinde müteahhitlik faaliyetlerinde bulunmaktadır.

SONAR'ın iş gücü, en değerli kaynağıdır. Yüksek uzmanlıktaki mühendislerden oluşan kadromuz, geoteknik uygulamalar konusunda geniş deneyime sahiptir. Kalıcı ve sürdürülebilir kurumsal büyüme, SONAR'ın anahtar personelini muhafaza ederek proje başarısı için kritik öneme sahip olan saha beceri ve deneyimini güvence altına almasını sağlamıştır.

İnsanlarımızdan sonra, SONAR'ın en büyük değeri geniş kapsamlı makina parkıdır. Makina parkımız; derin temeller, iksa yapıları ve kazılar, zemin iyileştirmeleri, geçirimsizlik perdeleri, derin su sondajı ve zemin etüdü ve tasarım gibi ana aktivitelerimizi gerçekleştirmemiz için gerekli olan özel makine ve ekipmanları içermektedir.

Ana faaliyet alanlarının her birinde, SONAR her türlü geoteknik problem için optimum teknik çözümleri garanti altına alan bir dizi hizmet sunmaktadır. Müşteri ihtiyaçlarının karşılanmasının yalnızca teknik olarak geçerli bir çözümün üretilmesi değil; kalıcı, ekonomik ve güvenli bir çözümün mümkün olan en kısa süreler içerisinde üretilmesi anlamına geldiğinin bilincindeyiz.

40 yılı aşan deneyimi, yüksek kapasiteli idari ve teknik personeli, mali altyapısı ve tamamı kendisine ait olan makine parkı ile SONAR, geoteknik mühendisliği alanında tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak kapasiteye sahiptir.


Tarihçe

Sonar Sondaj ve Jeolojik Araştırma Merkezi 1977 yılında Jeoloji Mühendisi Muzaffer ÇEVİK tarafından "Mühendislik Jeolojisi" ve "Sondajcılık" alanında hizmet vermek üzere kurulmuştur.
40 yılı aşan bu süre içinde çok sayıda bina, tünel, köprü, karayolu-demiryolu güzergâhları, güç santralleri ve su yapılarının geoteknik etütlerini gerçekleştirmiştir. Daha Fazlası

İletişim

Ankara Merkez
Atatürk Mah. 29 Mayıs Cad. No: 94/5 Kocalar İş Merkezi Kahramankazan/ANKARA
Tel: +90 312 815 47 15 (16-17)
Fax: +90 312 815 45 78
E-posta: sonar@sonarsondaj.com
Daha Fazlası